SliderSliderSlider

 

کد خبر: 3209
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۳ تیر ۱۴۰۱ ۱۰:۰۹
دسته: اخبار
پرینت
ایمیل

پرده ساده بخریم یا طرح دار ؟

پرده ساده بخریم یا طرح دار ؟

شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که امروزه در هنگام انتخاب و خرید پرده با مسئله‌ای مانند پرده ساده بخریم یا طرحدار با مشکل روبرو شده‌اند پس بهتر است در این مقاله با ما همراه باشید تا با بررسی نکاتی که درباره استفاده از پرده ساده و طرحدار در محیط‌های مختلف با شرایط گوناگون خواهیم گفت بتوانید به راحتی انتخاب مناسبی داشته باشید.

دکوراسیون ساده یا شلوغ

هر فضایی بنا به کوچک یا بزرگ بودن و سلیقه افراد که بسیار مهم می‌باشد چیدمان منحصربه فرد خودش را دارد، بعضی چیدمان این فضا‌ها راحت، مدرن و ساده و برخی دیگر از چیدمانها کلاسیک، رسمی و شلوغ می‌باشند. شما در هنگام خرید، انتخاب و چیدمان این فضاها باید در نظر داشته باشید، که دوست دارید دکوراسیون فضای مورد نظر شما در کدام دسته قرار گیرد و طبق آن نوع ساده یا شلوغ و طرحدار بودن لوازم و اکسسوری‌های آن محیط، مانند مبلمان، فرش، پرده، تابلو و دیگر لوازم را انتخاب سپس تهیه نمایید. در ادامه به بررسی تعدادی از این لوازم در محیط ‌های متفاوت خواهیم پرداخت:

انتخاب مبلمان مناسب با دکوراسیون

ممکن است هنگام خرید و انتخاب مبلمان محیط مورد نظر خود و بهتر دیده شدن آن‌ها مدام این سوال را بپرسید که مبل ساده انتخاب کنم یا طرح دار؟ شما می‌توانید با مطالعه این مطلب به راحتی مبلمان مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
در دنیای مدرن امروز مبل‌های ساده و مبل‌های طرحدار یا گلدار در حیطه دکوراسیون کلاسیک طرفداران مخصوص به خود را دارند. در انتخاب مبلمان باید به دیگر لوازم دکوراسیون توجه نمایید برای مثال در محیط‌هایی با سبک مینیمال و مدرن در صورت استفاده از پرده مدرن طرح دار باید از مبلمان ساده با رنگی مکمل با پرده انتخاب نمایید و از شلوغی بیش از حد محیط بپرهیزید. نکته‌ای که در انتخاب هریک از لوازم باید به آن توجه کرد ایجاد و انتقال حس آرامش از محیط به افراد است.

انتخاب فرش متناسب با فضا

در دکوراسیون هر محیطی فرش از مهمترین عناصر و یک اثر هنری به حساب می‌آیند. در انتخاب فرش باید علاوه بر جنس آن و دستی یا ماشینی بودن آن که مسئله بسیار مهمی می‌باشد به طرح و رنگ آن توجه نمایید. حال چند نکته در رابطه با انتخاب طرح و رنگ فرش که ساده و مینیمال باشد یا طرحدار و شلوغ می‌پردازیم:
طرح فرش
• توانایی تلفیق فرش‌های کلاسیک با مبلمان و وسایل مدرن
• انتخاب فرش‌های مدرن و ساده برای فضاهای مدرن و معاصر و همچنین برای فضاهای کلاسیک فرش‌هایی با طرح سنتی، ریز و شلوغ.
• توجه بسیار به فضای اتاق، برای فضا‌های کوچک از فرش‌هایی با طرح ساده و برای فضا‌های بزرگ فرش‌هایی با طرح کلاسیک و شلوغ انتخاب نمایید.
• در صورت داشتن مبلمان پر نقش و نگار باید از فرش‌های ساده‌تری استفاده نمایید زیرا هنگامی که دو وسیله شلوغ با جزئیات فراوان در کنارهم قرار می‌گیرند چشم را خسته می‌کنند.
رنگ فرش
• برای فضا‌های بزرگ می‌توان از رنگ‌های گرم نیز استفاده کرد.
• رنگ ‌های خنثی دست شما را در انتخاب مبلمان به راحتی باز می‌گذارد.
• رنگ کف پوش‌های اتاق برای انتخاب رنگ فرش بسیار تاثیر گذار هستند.
• اندازه فضای مورد نظر در رنگ فرش تاثیر گذار است به‌ طوری که برای فضا‌های کوچک از رنگ روشن و خنثی‌ باید استفاده شود.
پرده ساده یا طرحدار خریداری کنیم؟
در گذشته نه چندان دور پرده‌ها در زیبایی چیدمان و دکوراسیون‌ فضاها ارزش بسیار کمتری نسبت به دیگر لوازم مانند مبلمان، فرش‌ و وسایل چوبی داشتند و از آن‌‌ها بیشتر برای جلوگیری از ورود نور به داخل فضا استفاده می‌کردند. برای اینکه بدانید چه مدل پرده، ساده یا طرحدار برای محیط مورد نظر خود انتخاب نمایید باید به نکاتی توجه کنید که در ادامه این مطلب به طور مفصل توضیح خواهیم داد.

انتخاب پرده ساده

در صورتی که فضای مورد نظر شما از انواع و اقسام لوازم تزئینی، میز، کوسن و ... استفاده شده است و شلوغ به نظر می‌رسد بهتر است به سراغ پرده‌های ساده حال چه از نظر طرح پارچه پرده و چه از نظر مدل پرده بروید.
در صورتی که فضای شما نور کافی ندارد و کوچک می‌باشد بهتر است از پرده‌هایی با جنس حریر، طرحی ساده و رنگی خنثی استفاده نمایید تا محیط مورد نظر دلگیر نباشد. حتی اگر کلا به دنبال سبک مینیمال و ساده نیستید ولی به دلیل کوچکی فضا مجبور به استفاده از پرده‌های ساده هستید می‌توانید از یک حریر افکت دار یا طرحدار بسیار ریز و مینیمال که به سادگی سوق داده می‌شود استفاده نمایید تا در نگاه اول کار ساده و مینیمال به نظر برسد.

پرده‌های ساده برای افراد علاقه مند به سادگی و سبک مینیمال مناسب هستند. اگر مبلمان و فرش‌های شما دارای طرح شلوغ هستند شما می‌توانید یکی از رنگ‌های غالب در دکوراسیون خود را در نظر بگیرید و با استفاده از پرده‌ای با طرح ساده هارمونی و اعتدال جالبی ایجاد نمایید. همچنین برای انتخاب این پرده‌های زیبا و ساده با توجه به سلیقه و سبک محیط می‌توانید به سایت پردکور مراجعه کنید و راحتی آن را تهیه نمایید.

انتخاب پرده طرحدار

هنگامی که می‌خواهید برای محیط مورد نظر خود پرده انتخاب کنید حتما به طرح دیوار‌ها و مبلمان توجه کنید و در صورتی که در آن‌ها از طرح‌های گلدار یا شلوغ استفاده شده بود، به هیچ عنوان به سراغ پرده‌‌هایی با طرح بزرگ و گلدار نروید. زیرا در صورت طرح دار بودن همه وسایل خانه و آن حجم از شلوغی باعث دلزدگی و خستگیتان می‌شود.
تنها در صورتی می‌توانید از پرده طرحدار یا گلدار استفاده نمایید که چیدمان و و طرح دیگر لوازم ساده باشد و همچنین در مواقعی که فضای مورد نظر نورگیر نباشد بهتره است پرده‌ای با طرحی نسبتا متوسط و کوچک انتخاب نمایید. خوب است بدانید هرچقدر گل‌ها و طرح‌های روی پارچه پرده شما بزرگتر و برجسته‌تر باشد باید سبک دکوراسیون شما رسمی‌تر باشد.

بعضی افراد فضای مدرن و غیر رسمی را بیشتر می‌پسندند پس بهتر است به سراغ پرده‌هایی با طرح هندسی بروند زیرا امروزه این مدل از پرده‌ها فضای رسمی را از بین می‌برند. ولی نکته‌ای که در اینجا باید به‌ آن توجه کرد این است که برای بزرگتر نشان دادن محیط بهتر است، پرده‌ای با خط‌های عمودی انتخاب نمایند.

سخن آخر

درآخر به راحتی می‌توانید با در نظر گرفتن سبک دکوراسیون محیط، میزان نورگیری، اندازه فضا و دیگر مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره شده پرده مناسب خود حال طرحدار یا ساده را انتخاب نمایید و با بازدید از نمونه کار‌های سایت پردکور آن را تهیه نمایید.

آدرس سایت: https://pardecore.com/

شماره تلفن:
09203030125
09121460960

بازدید: 285
تذکر: قبل از هرگونه برنامه ریزی برای حضور و یا اقدامی در رابطه با رویدادها، از مسئولین برگزاری، صحت اطلاعات مورد نظر، شامل زمان، مکان و جزئیات مربوطه را پیگیری نمایید.