SliderSliderSlider

 

کد خبر: 3274
تاریخ انتشار: سه شنبه, ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ ۱۱:۲۸
دسته: اخبار
پرینت
ایمیل

طراحی غرفه

یکی از راه های افزایش تعداد مشتریان و شهرت کسب و کار، غرفه سازی نمایشگاه است. شما می توانید با ساخت غرفه نمایشگاهی، در کمترین زمان ممکن شاهد افزایش چندین برابری در آمد و شهرت کسب و کار خود باشید.

در نمایشگاه های بین المللی، یک صحنه رقابتی بسیار خشن در میان غرفه دار ها وجود دارد؛ برای آن که بتوانید در صحنه رقابتی غرفه دار ها، رتبه بالایی را نصیب خود کنید، باید غرفه نمایشگاهی خود را به بهترین شکل ممکن طراحی نمایید.

شما می توانید برای طراحی غرفه نمایشگاهی، به شرکت غرفه سازی کبیرسازان مراجعه نمایید. در ادامه با ما همراه باشید تا با فوت و فن های طراحی غرفه نمایشگاهی بیشتر آشنا شوید.

 

طراحی غرفه نمایشگاهی چیست؟

یکی از سوالات متعددی که برای بسیاری ازافراد به وجود می آید، این است که طراحی غرفه نمایشگاهی یعنی چه؟

غرفه های نمایشگاهی دارای دو بخش بیرونی و داخلی هستند. برای آن که بتوانید در نمایشگاه های بین المللی در میان دیگر غرفه ها بدرخشید، باید بخش بیرونی و داخلی غرفه شما از طراحی منحصر به فرد و مرغوبی برخوردار باشد. ناگفته نماند که امروزه غرفه ها به شکل های مختلفی با توجه به سلیقه و نیاز مشتری طراحی می شوند.

طراحی غرفه نمایشگاهی چگونه انجام می شود؟

خوشبختانه امروزه شرکت های بسیار زیادی وجود دارند که در زمینه غرفه سازی و طراحی غرفه نمایشگاهی فعالیت می کنند. هرچقدر که طراحی غرفه نمایشگاهی شما جذاب تر و بدون نقص تر باشد، بازدید کنندگان بیشتری مجذوب آن می شوند.

از این رو، اگر به دنبال راهی برای طراحی بدون نقص و منحصر به فرد غرفه نمایشگاهی خود هستید، پیشنهاد می شود به شرکت غرفه سازی کبیرسازان مراجعه نمایید. متخصصان این شرکت قادر به طراحی غرفه های نمایشگاهی با استفاده از جدیدترین سبک ها هستند.

نرم افزارهای طراحی غرفه نمایشگاهی

یکی از راه های طراحی غرفه نمایشگاهی، استفاده از نرم افزارهای مخصوص است. در گذشته های نزدیک، متخصصان برای طراحی مجبور به استفاده از کاغذهای مخصوص بودند.

اما امروزه خوشبختانه آن ها می توانند با استفاده از نرم افزارهای مرغوب و مدرن، طراحی غرفه های نمایشگاهی را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. جالب است بدانید که طراحی غرفه با استفاده از نرم افزار، بسیار آسان است.

علاوه بر آن، متخصصان می توانند با استفاده از نرم افزار های مدرن و پیشرفته، از تمامی سبک های معماری برای طراحی دقیق غرفه نمایشگاهی استفاده نمایند.

از مشهورترین نرم افزارهای غرفه سازی و طراحی، می توان به 3دی مکس، لومیوم، ریل تایم، اسکچاپ، راینو و اتوکد اشاره نمود.

3d max نرم افزار

از پرکاربردترین نرم افزارهای غرفه سازی ارزان و طراحی غرفه نمایشگاهی، می توان به نرم افزار d max 3 اشاره نمود. این نرم افزار از قابلیت مدل سازی سه بعدی برخوردار است.

نرم افزار به وسیله اتودسک معرفی شد. متخصصان و کارشناسان می توانند برای ساخت طرح های سه بعدی، انیمیشن، بازی ها و تصاویر مختلف از این نرم افزار به بهترین شکل ممکن استفاده نمایند.

ناگفته نماند که این نرم افزار قادر به اجرا بر روی پلتفرم مایکروسافت است. ورژن های جدید این نرم افزار از امکاناتی همچون سیستم های ذرات، مدل سازی سطحی و عمقی و غیره بهره می برد.

 

نرم افزار lumion

از دیگر نرم افزار های پرکاربرد غرفه سازی و طراحی غرفه نمایشگاهی، می توان به نرم افزار lumion اشاره نمود. Lumion، یک نرم افزار فوق حرفه ای در زمینه مدل سازی به شمار می آید و مختص رشته های مربوط به معماری است.

نرم افزار lumion مجهز به انواع مدل های سه بعدی در طرح ها و ابعاد مختلف است. فراموش نکنید که در نرم افزار lumion ابزارهایی برای صرفه جویی در زمان وجود دارند و هر کدام از آن ها از قابلیت های فراوانی برخوردار هستند.

نرم افزارreal time

نرم افزار real time ، از نرم افزارهای پر طرفدار طراحی غرفه نمایشگاهی به شمار می آید. امروزه بسیاری از متخصصان و کارشناسان برای طراحی و ساخت غرفه های نمایشگاهی با سبک های فانتزی، از این نرم افزار استفاده می نمایند.

برای اجرای این نرم افزار، نیاز به یک سیستم بسیار قوی و پر قدرت دارید. فراموش نکنید که نرم افزار real timeاز سرعت بسیار بالایی برخوردار است. از طرفی دیگر، متخصصان و کارشناسان می توانند با استفاده از این نرم افزار، مدل های سه بعدی را به بهترین شکل ممکن طراحی نمایند.

 

نرم افزار sketchup

نرم افزار sketchup، از دیگر نرم افزار های طراحی غرفه و غرفه سازی محسوب می شود. این نرم افزار از امکانات بسیار زیادی برخوردار است.

Sketchup، دارای منبع غنی از اشکال هندسی متنوع در مدل های مختلف سه بعدی است. شما می توانید با کلیک وسط در نرم افزار sketchup، از ابزارهای مختلف استفاده مفیدتری داشته باشید و مدت زمان طراحی را کاهش دهید.

علاوه بر آن، شما می توانید با استفاده از این نرم افزار، نقشه های دقیق را به صورت سه بعدی ترسیم کنید. در حال حاضر، نرم افزار sketchup از قدرتمند ترین نرم افزارهای طراحی غرفه نمایشگاهی به شمار می آید.

نرم افزارRhinoceros

از دیگر نرم افزارهای پر طرفدار و مرغوب غرفه سازی و طراحی سه بعدی، می توان به نرم افزار Rhinoceros اشاره نمود. نرم افزار Rhinoceros جزو نرم افزارهای طراحی صنعتی به شمار می آید که برای اولین بار در سال 1980 وارد بازار شد.

این نرم افزار دارای قابلیت های فراوانی است و می توان از آن برای طراحی مدل های سه بعدی پیچیده استفاده نمود. این نرم افزار اساس خطوط نربز، اشکال هندسی را طراحی می کند. از مهم ترین امکانات آن، می توان به فرم پردازی و مدل سازی سه بعدی بدون محدودیت، دقت بسیار بالا، تغییرات و ویرایش نا محدود و تصویر سازی هماهنگ و منظم اشاره نمود.

نرم افزارauto cad

امروزه کمتر کسی است که نرم افزار auto cad را نشناسد؛ نرم افزار اتوکد، از برترین نرم افزارهای طراحی صنعتی سه بعدی به شمار می آید. در نظر داشته باشید که این نرم افزار دارای نسخه های مختلفی همچون معماری، برق، مکانیک، راهسازی، صنعتی و کارخانجات و نقشه های تاسیساتی است.

فراموش نکنید که برای اجرای بدون نقص و مشکل این نرم افزار، باید از یک رایانه بسیار قوی استفاده کنید. از مهم ترین ابزارهای auto cad می توان به ابزار خط و ابزار مستطیل اشاره نمود.

 

طراحی غرفه چه تاثیری در جذب مشتری دارد؟

بسیاری از افراد با این سوال مواجه می شوند که طراحی غرفه چه تاثیری در جذب مشتری دارد؟ همانطور که در بخش های قبل ذکر شد، در نمایشگاه های بین المللی تعداد بیشماری غرفه وجود دارند و هر کدام از آن ها می تواند یک رقیب سرسخت برای شما به شمار آید.

علاوه بر آن، بازدیدکنندگان تمایل به بازدید غرفه های نمایشگاهی خاص و منحصر به فرد را دارند. از این رو، شما می توانید با استفاده از طراحی منحصر به فرد و دقیق، یک غرفه سازی نمایشگاه بدون نقص و عالی را تجربه کنید و از این طریق، مشتریان زیادی را مجذوب کسب و کار خود نمایید.

طراحی غرفه به چند دسته تقسیم می شود؟

امروزه، کارشناسان و متخصصان می توانند با کمک علم و فناوری و نرم افزارهای مختلف، غرفه های نمایشگاهی را به شیوه های مختلفی طراحی نمایند. جالب است بدانید که امروزه بیشمار مدل طراحی وجود دارند که هر کدام از آن ها، دارای زیبایی خاص و منحصر به فرد است.

البته در نظر داشته باشید که کارشناسان برای طراحی باید عوامل خاصی را مد نظر داشته باشند تا بتوانند غرفه نمایشگاهی را به بهترین شکل ممکن بسازند. به طور کلی نمای داخلی و بیرونی غرفه های نمایشگاهی در سه سبک مدرن، فانتزی و کلاسیک طراحی می شوند.

طراحی غرفه مدرن

از پرطرفدارترین غرفه های نمایشگاهی، می توان به غرفه های مدرن و پیشرفته اشاره نمود. متخصصان و کارشناسان با استفاده از علم هندسه، برای طراحی غرفه های مدرن اقدام می کنند. غرفه های نمایشگاهی مدرن، دارای وسایل تزئیناتی پیشرفته هستند و از سیستم نورپردازی جدید بهره می برند.

البته در نظر داشته باشید که غرفه های مدرن، بیشتر برای مشاغل مرتبط همچون رایانه و فناوری ارتباطات مورد استفاده قرار می گیرند. فراموش نکنید که هزینه طراحی مدرن برای غرفه های نمایشگاهی نسبت به دیگر سبک ها، بالاتر است.

طراحی غرفه فانتزی

غرفه های فانتزی، از غرفه های پر بازدید نمایشگاه های بین المللی محسوب می شوند. متخصصان با استفاده از نرم افزارهای مخصوص، برای طراحی غرفه های فانتزی اقدام می نمایند.

البته در نظر داشته باشید که تزئینات بخش درونی و بیرون غرفه های فانتزی با دیگر غرفه ها متفاوت است. از طرفی دیگر، هزینه غرفه سازی به سبک فانتزی بسیار مقرون به صرفه است. به همین دلیل، بسیاری از کاربران برای تبلیغات مشاغل هنری در نمایشگاه بین المللی، از غرفه های فانتزی استفاده می نمایند.

ناگفته نماند که غرفه های فانتزی دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام از آن ها دارای جذابیت منحصر به فردی است.

طراحی غرفه کلاسیک

غرفه های کلاسیک، بیشتر برای مشاغل مربوط هنری و سنتی مورد استفاده قرار می گیرند. متخصصان و کارشناسان برای طراحی غرفه نمایشگاهی کلاسیک، از نرم افزارهای مرغوب و پیشرفته استفاده می نمایند.

البته در نظر داشته باشید که متخصصان برای تزئینات غرفه های کلاسیک، از وسایل و مصنوعات قدیمی و کلاسیک مربوط به نوع کسب و کار استفاده می نمایند. جالب است بدانید که غرفه های کلاسیک، خاطراتی از روزگار قدیم را برای بازدیدکنندگان زنده می کنند. از این رو، می توان نتیجه گرفت که غرفه های کلاسیک در نمایشگاه های بین المللی، بسیار پر طرفدار هستند.

بهترین طراحی غرفه

همانطور که در بخش های قبل ذکر شد، غرفه های نمایشگاهی به وسیله نرم افزارهای مختلف با علم هندسه در سبک های متنوعی طراحی و اجرا می شوند. اما فراموش نکنید که افراد کم تجربه نمی توانند به تنهایی برای طراحی غرفه نمایشگاهی اقدام کنند. اگر قصد غرفه سازی نمایشگاه دارید، پیشنهاد می شود به شرکت غرفه سازی کبیرسازان مراجعه نمایید. متخصصان و کارشناسان شرکت کبیرسازان، قادر به طراحی و اجرای انواع غرفه های نمایشگاهی به بهترین شکل ممکن هستند. علاوه بر آن، متخصصان کبیرسازان، هزینه های طراحی و ساخت غرفه را برای کاربران کاهش می دهند و تخفیفات بسیار خوبی برای آن ها در نظر می گیرند.

مزایای طراحی دقیق و منحصر به فرد غرفه

بسیاری از افراد با این سوال مواجه می شوند که مزایای طراحی دقیق و منحصر به فرد غرفه نمایشگاهی چیست؟ همانطور که در قسمت های گفته شد، شما می توانید با غرفه سازی ارزان در نمایشگاه های بین المللی، در کمترین زمان ممکن شاهد پیشرفت و شهرت کسب و کار خود باشید و لذت ببرید.

اما برای آن که بتوانید در نمایشگاه های بین المللی مخاطبان زیادی را مجذوب کسب و کار خود کنید، باید طراحی غرفه نمایشگاهی را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. هرچقدر که غرفه نمایشگاهی زیبا و جذاب تر باشد، میزان بازدیدکنندگان و مشتریان بیشتر می شود.

 

جذب مشتری فراوان

از مهم ترین مزایای طراحی غرفه نمایشگاهی به صورت خاص و منحصر به فرد، می توان به جذب مشتری فراوان اشاره نمود. در نمایشگاه های بین المللی تعداد بیشماری غرفه وجود دارند که هر کدام از آن ها، از طراحی خاص و منحصر به فردی برخوردار هستند.

اما نیازی نیست نگران باشید؛ شما می توانید با طراحی اصولی و دقیق غرفه نمایشگاهی، در کمترین زمان ممکن تعداد بیشماری بازدیدکننده را مجذوب کسب و کار خود کنید و لذت ببرید. فراموش نکنید که هر چقدر غرفه نمایشگاهی شما زیباتر باشد، تعداد مشتریان کسب و کار شما نیز بیشتر می شوند.

افزایش شهرت میان دیگر غرفه ها

افزایش شهرت میان دیگر غرفه ها، از دیگر مزایای طراحی منحصر به فرد و اصولی غرفه نمایشگاهی به شمار می آید. اگر می خواهید در کمترین زمان ممکن شاهد مشهور شدن کسب و کار باشید و لذت ببرید، باید در نمایشگاه های بین المللی اقدام به غرفه سازی کنید.

اما ساخت غرفه در نمایشگاه بین المللی برای شهرت کسب و کار کافی نیست؛ برای آن که بتوانید نظر تمامی بازدیدکنندگان نمایشگاه بین المللی را نسبت به غرفه نمایشگاهی خود جلب کنید، باید طراحی غرفه را به دست افراد متخصص و کاربلد بسپارید.

افزایش در آمد کسب و کار

افزایش درآمد کسب و کار، از دیگر مزایای طراحی منحصر به فرد و دقیق غرفه نمایشگاهی است. اگر از درآمد کسب و کار خود ناراضی هستید، پیشنهاد می شود اقدام به غرفه سازی در نمایشگاه های بین المللی نمایید. البته برای آن که بتوانید در نمایشگاه بین المللی توجه تمامی بازدیدکنندگان را نسبت به غرفه خود جلب کنید، باید آن را خاص و جذاب جلوه دهید.

برای انجام این کار، باید به شرکت کبیرسازان مراجعه کنید تا متخصصان به بهترین شکل ممکن عملیات طراحی غرفه نمایشگاهی شما را انجام دهند. فراموش نکنید که کارشناسان کبیرسازان دارای سابقه طولانی و طلایی در زمینه طراحی انواع غرفه نمایشگاهی هستند.

 همانطور که در قسمت های قبل اشاره شد، غرفه سازی نمایشگاهی با طراحی دقیق و منحصر به فرد می تواند امری بسیار مفید برای هر کسب و کاری باشد. اما پیش از آن که بخواهید برای طراحی غرفه نمایشگاهی خود به شرکت های معتبر همچون کبیرسازان مراجعه کنید، باید به نکات ضروری توجه ویژه ای داشته باشید.

فراموش نکنید که هرچقدر ماهیت کسب و کار شما با طراحی غرفه خوانایی بیشتری داشته باشد، بازدیدکنندگان بیشتری مجذوب غرفه شما می شوند. علاوه بر آن، از این طریق شما می توانید به کسب و کار شهرت ببخشید و مسیر موفقیت خود را هموار سازید.

توجه به نوع کسب و کار

از مهم ترین نکات طراحی غرفه نمایشگاهی، می توان به توجه به نوع کسب و کار اشاره نمود. طبق نظر کارشناسان و متخصصان، هر چقدر که ارتباط ظاهر غرفه با ماهیت کسب و کار بیشتر باشد، جذابیت و زیبایی آن افزایش می یابد.

از این رو، باید با توجه به نوع کسب و کار خود برای طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی اقدام کنید. به عنوان مثال: اگر در زمینه فروش عسل و کندو فعالیت می کنید، باید از تزئینات و طراحی هایی شبیه به کندو و زنبور عسل برای غرفه نمایشگاهی خود استفاده نمایید.

بررسی اندازه و ابعاد دقیق محل احداث

متخصصان و کارشناسان، پیش از آن که بخواهند استارت طراحی غرفه نمایشگاهی شما را بزنند، ابتدا برای بررسی اندازه و ابعاد دقیق محل احداث اقدام می کنند.

ناگفته نماند که اندازه و ابعاد محل احداث، نقش بسزایی را در طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی ایفا می کنند. در نظر داشته باشید که هر چقدر ابعاد و اندازه محل احداث غرفه بیشتر باشد، هزینه طراحی و ساخت آن به همان مقدار افزایش می یابد.

لازم به ذکر است که شما می توانید پیش از انجام هر کاری با متخصصان شرکت غرفه سازی کبیرسازان درباره قیمت و هزینه طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی مشورت نمایید.

کلام آخر

همانطور که در قسمت های قبل گفته شد، شرکت غرفه سازی نمایشگاهی کبیرسازان از برترین شرکت های غرفه سازی در کشور به شمار می آید. از این رو، اگر قصد ساخت غرفه نمایشگاهی به بهترین شکل ممکن را دارید، پیشنهاد می شود به شرکت کبیرسازان مراجعه نمایید.

متخصصان و کارشناسان شرکت غرفه سازی کبیرسازان، قادر به طراحی و ساخت برترین و جذاب ترین غرفه های نمایشگاهی هستند. فراموش نکنید که شما می توانید پیش از انجام هر کاری، با کارشناسان و متخصصان این شرکت مشورت نمایید.

کبیرسازان آینده روشن است...

اطلاعات تماس

09125866830
09127599472
02166911568
www.kabirkarsan.com

بازدید: 276

تذکر: قبل از هرگونه برنامه ریزی برای حضور و یا اقدامی در رابطه با رویدادها، از مسئولین برگزاری، صحت اطلاعات مورد نظر، شامل زمان، مکان و جزئیات مربوطه را پیگیری نمایید.